به وبلاگ ايران نگين درخشان كشورهاي قاره آسيا خوش آمديد

كوههاي طبيعي هرمزگان

كوه فارغان‌هماك

 

 

اين كوه در 78 كيلومتري شمال شهرستان بندر عباس با ارتفاعي برابر با 3267 متر واقع شدهاست و وسعتي معادل 1100 كيلومتر مربع دارد .

كوه‌شو(شب)

 

 

اين كوه در 101 كيلومتري شمال‌شرقي بندر لنگه واقع شده است و 3681 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و يكي از بلند‌ترين كوه هاي جنوب ايران محسوب مي‌شود . رودخانة شور از دامنة شمالي اين كوه به طرف شرق جاري است .

كوه گنو

 

 

كوه گنو با 2347 متر ارتفاع ، در 29 كيلومتري شمال‌غربي بندر‌عباس بين دهستان‌هاي فين، سياهوو ايسين واقع شده است. اين كوه در مقايسه با آب و هواي گرم بندر‌عباس، آب و هواي نسبتاً معتدل دارد و به همين مناسبت نيز از اهميت زيست محيطي و تفرجگاهي برخوردار است.

كوه بشاگَرد

 

 

رشته كوه بشاگرد درشهرستان جاسك، به شكل عدد هشت قرار گرفته و دو رشته كوه نسبتاً متمايز را به نام‌هاي رشته كوه بشاگرد شرقي و رشته كوه بشاگرد‌غربي پديد آورده است. بلند‌ترين قلة آن به نام ((كوهمهر)) در دهستان بشاگرد‌غربي شهرستان جاسك ، با ارتفاع 2046 متر قرار گرفته است .
از جمله كوه‌هاي استان هرمزگان، مي‌توان به اين كوه‌ها نيز اشاره كرد)(پشت‌كوه)) به ارتفاع 2645 متر در شمال شرق بندر عباس، ((سياه با ارتفاع 2216 متر در شمال‌غربي شهرستان لنگه، ((بناب ))، ((مهرگان))، ((بندهوشدان))، ((سرملا))، ((سيبا))و غيره .


1
X